با همکاری دکترای حسابداری و کارشناسان خبره مالیاتی بیش از 27 سال ارائه خدمت ، (( وکالت فوق تخصصی در کلیه کمسیون های مالیاتی ))، تحلیل و سپس تنظیم اظهارنامه مالیاتی ، تنظیم دفاتر قانونی ، تحلیل جهت تنظیم مالیات بر ارزش افزوده ، تنظیم و ارائه گزارشات فصلی ، تنظیم لیست حقوق ادارات بیمه و مالیات ، تنظیم لوایح مربوطه در کمسیون های مالیاتی

نظرسنجی سایت

تمایل به استفاده از قوانین مالیات بر کدام بخش را دارید ؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 27
  • بازدید دیروز : 14
  • بازدید کل : 5066

تمدید مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده دوره های سوم و چهارم


تمدید مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده دوره های سوم و چهارم

مهلت ارسال اظهار نامه مالیاتی ارزش افزوده دوره های سوم و چهارم سال ۱۳۹۹ به مدت یک ماه تمدید شده است.

انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۹

سررسید


سررسيد

تمدید مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی (بخشنامه) و (بخشنامه) و (بخشنامه)

.

 

 30 آذرمهلت ارسال ليست حقوق آبان به سازمان تامين اجتماعي

.

 30 آذر مهلت ارسال ليست حقوق آبان به سازمان امورمالياتي

.

 15 بهمن مهلت ارسال اظهار نامه مالیاتی ارزش افزوده فصل پاییز(دوره سوم)

30 بهمن مهلت ارسال صورتهای مالی حسابرسی شده سال 1398 موضوع ماده 272 ق م م (اشخاص مشمول)

30 بهمن مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد اشخاص حقوقی برای فاصله زمانی آذر و دی

بموجب ماده 137 قانون تجارت : هيات مديره بايد لااقل هر شش ماه يك بار خلاصه صورت دارايي و قروض شركت را تنظيم كرده و به بازرس بدهد.

انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۹

ارائه طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی به مجلس


سیدمحسن دهنوی، عضو هیئت رئیسه‌ی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز گذشته (یکشنبه، ۲۵ آبان ماه)، طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی را اعلام وصول کرد.

براساس این طرح که با امضای ۳۹ نفر از نمایندگان مجلس به هیئت رئیسه‌ ارائه شده است، در چارچوب نظام جامع حسابداری و حسابرسی، سازمان راهبری حرفه حسابداری و حسابرسی تشکیل می‌شود. تشکیل این سازمان به منظور افزایش کیفیت خدمات تخصصی و حرفه‌ای حسابداری و حسابرسی، شفافیت اطلاعات مالی و اقتصادی، بهبود فضای کسب‌وکار، تسهیل مقررات اداری برای کارآفرینان، حفظ و افزایش اعتماد و منافع عمومی تشکیل می‌شود.

گفتنی است هیئت رئیسه بعد از بررسی ‌های اولیه کمیسیون تخصصی طرح را مشخص می‌کند و پس از آن، با تائید هیئت رئیسه، طرح مذکور در صحن اعلام وصول می‌شود.این طرح‌ پس از ارجاع به کمیسیون‌ ذی‌ربط، چاپ و نسخه‌اى از آن توسط رئیس براى وزیر یا وزیران مربوطه ارسال مى‏‌شود. امضاءکنندگان طرح‌هاى قانونى حق دارند در کمیسیونی که طرح در آن مطرح است، براى اداى توضیح حاضر شوند.

پس از اعلام وصول و ارجاع به کمیسیون تخصصی، این کمیسیون با دعوت از کارشناسان و طراحان به بررسی طرح می‌پردازد و پس از بحث و بررسی‌های لازم، کلیات و سپس جزئیات طرح ارائه شده، به رای اعضای کمیسیون گذاشته می‌شود.

در نهایت، پس از تصویب در کمیسیون تخصصی طرح مذکور در نوبت صحن علنی پارلمان قرار می‌گیرد تا در زمان تعیین شده مطرح شود.

برای آگاهی از جزئیات طرح اینجا کلیک کنید.

انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۹

سررسید


1_تمدید مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی (بخشنامه) و (بخشنامه) و (بخشنامه)

 

2_ 30 آبان مهلت ارسال ليست حقوق مهر به سازمان تامين اجتماعي

 

3_ 30 آبان مهلت ارسال ليست حقوق مهر به سازمان امورمالياتي

 

4_ 30 آذر مهلت ارسال صورتهای مالی حسابرسی شده سال 1398 موضوع ماده 272 ق م م(بخشنامه)(اشخاص مشمول)

 

5_ بموجب ماده 137 قانون تجارت : هيات مديره بايد لااقل هر شش ماه يك بار خلاصه صورت دارايي و قروض شركت را تنظيم كرده و به بازرس بدهد.

انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۹

سررسید


# تمدید مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی (بخشنامه) و (بخشنامه) و (بخشنامه)

# 15 آبان مهلت ارسال صورت معاملات فصل تابستان 99به سازمان امورمالياتي

# 30 آبان مهلت ارسال ليست حقوق مهر به سازمان تامين اجتماعي

# 30 آبان مهلت ارسال ليست حقوق مهر به سازمان امورمالياتي

# 30 آذر مهلت ارسال صورتهای مالی حسابرسی شده سال 1398 موضوع ماده 272 ق م م(بخشنامه)(اشخاص مشمول)

# بموجب ماده 137 قانون تجارت : هيات مديره بايد لااقل هر شش ماه يك بار خلاصه صورت دارايي و قروض شركت را تنظيم كرده و به بازرس بدهد.

انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۹

آخرین مهلت مقرر برای ارسال فهرست معاملات فصل تابستان ۱۳۹۹ ، ۱۵ آبان ماه ۹۹ یعنی امروز پنجشنبه می باشد


⭕️ آخرین مهلت مقرر برای ارسال فهرست معاملات فصل تابستان ۱۳۹۹ ، ۱۵ آبان ماه ۹۹ یعنی امروز پنجشنبه می باشد .

 


https://chat.whatsapp.com/ExGXgHv19Ph3f3JjEtoocC


انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۹

ابلاغ مصوبات هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ 1399/02/07 در خصوص موعدهای مقرر قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده


بخشنامه

 

24

99

مصوبه جلسه مورخ 1399/02/07"ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا"

م/الف

مخاطبان/ ذینفعان

امور مالیاتی شهر و استان تهران

ادارات کل امور مالیاتی

موضوع

ابلاغ مصوبات هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ 1399/02/07 در خصوص موعدهای مقرر قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده

بموجب بند 3 مصوبه بخش اقتصادی هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ 1399/02/07 مقرر گردید :

" موعدهای مقرر در قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه های مالیاتی و رسیدگی های مالیاتی که مهلت انقضای آن از 99/2/1 لغایت 99/4/31 بوده است، به مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریور ماه سال 1399تمدید می شود و کلیه احکام قانون مرتبط، بر این تمدید مترتب می باشد. "

در اجرای مصوبات فوق موارد ذیل جهت اجرا ابلاغ می شود ;

1- موعدهای تعیین شده در قانون مالیات های مستقیم در رابطه با تسلیم اظهارنامه های مالیاتی و پرداخت مالیات مربوط به موضوع مواد 26، 80، 100، 110، 116 و 126 که مهلت انقضای آن در فواصل زمانی 1399/02/01 لغایت 1399/04/31 می باشد، به مدت دو ماه اضافه می شود. ضمنا در رابطه با ماده 88 قانون یادشده تمدید مهلت مذکور صرفا در خصوص موعد تسلیم اظهارنامه می باشد.

2- موعد مقرر قانونی تسلیم اظهارنامه قانون مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره اول (بهار) سال 1399 و نیز مهلت پرداخت مالیات و عوارض متعلقه تا پایان روز شنبه مورخ 1399/06/15 تعیین می شود.

3- پرونده هایی که مهلت رسیدگی آنها در فواصل 1399/02/01 لغایت 1399/04/31 منقضی می شود، دو ماه به مهلت رسیدگی آنان اضافه می گردد.

4- پرونده هایی که در اجرای این مصوبه دو ماه به مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی آنان اضافه شده است، مدت مذکور به مهلت رسیدگی آنان نیز اضافه می شود.

5- مهلت تسلیم گزارش حسابرسی موضوع ماده 27 قانون مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار سال 1399 حداکثر تا پایان روز سه شنبه 1399/7/15 تعیین و مهلت ارائه صورت های مالی حسابرسی شده موضوع ماده 272 قانون مالیاتهای مستقیم نیز با توجه به تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مربوطه، همراه با اظهارنامه مالیاتی و یا حداکثر ظرف سه ماه پس از مهلت انقضای اظهارنامه می باشد.

امید علی پارسا

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشورhttp://www.intamedia.ir/Pages/Action/LawsDocShow/3/1/5/27/4942

ابلاغ مصوبات هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ 1399/02/07 در خصوص موعدهای مقرر قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده
انتشار : ۸ تیر ۱۳۹۹

رباط گزارش ساز


ارائه کلیه گزارشات حسابداری به شما بصورت کلی و یا جزئی برای استفاده کنندگان از صورتهای مالی اعم از اداره مالیات ، بیمه ، بانکها و کلیه مراکز دولتی که نیاز به گزارشات حسابرسی دارند .

 

پاسخگویی در روزهای غیر تعطیل و در ساعات اداری 

05137666641

گروه مشاوران مالیاتی بهار 

انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۹

آشنایی با مفاهیم اقتصادی ؛ کوتاژ صادراتی چیست؟


 

دانستن درباره کوتاژ صادراتی نقش مهمی در اقتصاد کشورهای در حال توسعه ایفا می‌کند. این اقتصادها ممکن است فاقد سرمایه و سیستم‌های مالی برای پشتیبانی از صنایع بزرگتر باشد.

در ساختار صادرات و واردات و دنیای کسب و کار و گمرکات عبارت است از هرگاه کالایی به مرحله ترخیص رسیده و آماده خروج از گمرک شود و چنانچه این کالای آماده ترخیص در سیستم مکانیزه گمرک اظهار و اعلام شده باشد، سیستم EPL بلادرنگ فرم اعلان یا اظهارنامه را قفل کرده و یک شماره انتظامی ویژه و منحصر به فرد به اظهارنامه مربوطه اختصاص خواهد داد.به این اظهارنامه اصطلاحا کوتاژ گویند و نوع صادراتی آن نیز کوتاژ صادراتی نامیده می شود. گاهی به شماره فوق، شماره سریال کوتاژ، شماره اختصاصی یا شماره نقل قول گویند. یک اظهارنامه صادراتی در سطح سیستم مکانیزه گمرکات از هر لحاظ یکتا است.

دانستن درباره کوتاژ صادراتی نقش مهمی در اقتصاد کشورهای در حال توسعه ایفا می کنند. این اقتصادها ممکن است فاقد سرمایه و سیستم های مالی برای پشتیبانی از صنایع بزرگتر باشد. حتی ممکن است رشد بنگاه های کوچک به دلیل کمبود سرمایه در دسترس و نقدینگی یا به دلیل عدم اطمینان در رابطه با مالکیت خصوصی و حقوق قانونی دشوار باشد.

 

کاربرد های کوتاژ صادراتی چیست؟

در حالی که شرکت‌هایی که در حوزه کوتاژ صادراتی و صنایع فعالیت می‌کنند ممکن است اندکی بیشتر در رقابت ها باقی بمانند، لیکن هنوز هم باید با سایر شرکت ها، چه سایر فعالان صنایع درباره کوتاژ صادراتی و چه شرکت هایی در مقیاس بزرگتر، رقابت کنند.

این امر باعث می شود آنها از فن آوری های جدیدی استفاده کنند که کارایی و بهره وری را بهبود بخشد. آنها همچنین باید برای منابع کار رقابت کنند، که با پیشرفت تر شدن یک کشور و افزایش دستمزدها می تواند موجب بروز مشکلات جدیدی باشد.

کشورهای در حال توسعه نیز در مقایسه با استفاده از سرمایه، احتمالاً مزیت نسبی در استفاده از نیروی کار دارند و به آنها امکان می دهد کالاهای با نیروی کار ارزانتر از کشورهای توسعه یافته تولید کنند.

از آنجا که صنایع کوتاژ صادراتی ممکن است از روش های کارگری استفاده کنند که به ابزار و ماشین آلات سنتی متکی است و یا به استفاده از دست نیاز دارند، بهره‌وری کمتری دارند. بنابراین، حتی اگر آنها ممکن است بخش بزرگی از جمعیت را استخدام کنند، ممکن است تولید متناسب با بازده تولید نکنند.

در صنایع کوچک نیز به ویژه در مناطق روستایی منبع مهمی برای اشتغال هستند. برای کشاورزان، فعالیت یک صنعت مرتبط با کوتاژ صادراتی در خارج از خانه می تواند درآمد حاصل از فروش محصولات کشاورزی را تکمیل کند. در زمستان، هنگامی که فعالیت های کشاورزی تمایل به کاهش دارد، یک صنعت وابسته به کوتاژ صادراتی می تواند درآمد اضافی ایجاد کند.

در مورد روستاهای کوچک، یک صنعت کوتاژ می تواند به ساکنان محلی اجازه دهد تا در بازارهای محلی و یا حتی برای صادرات به شهرهای بزرگتر و سایر کشورها، صنایع دستی برای فروش تولید کنند.

انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

افزایش 26 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی


 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حقوق سال ۹۹ بازنشستگان تامین اجتماعی:

انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

بررسی ثبت نام درسامانه ارزش افزوده


 

 

 

https://www.evat.ir/Pic/banner_f_new.jpg

پس از حذف گواهی ارزش افزوده ، جهت شفافیت باید ثبت نام درسامانه

ارزش افزوده متاملین را  بررسی کرد . 

آدرس : 

                     http://www.evat.ir

 

https://www.evat.ir/frmNewvalidationofregistration.aspx

 

انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

امکان ثبت اینترنتی شکایت در دیوان عدالت اداری فراهم شد


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دیوان عدالت اداری، در اجرای تکلیف مقرر در ماده ۲۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت، شنبه ۲۴ خرداد با حضور ریاست و معاونین به صورت رسمی افتتاح شد.

به این ترتیب ثبت دادخواستهای بدوی و تجدیدنظر در این مرجع از طریق اینترنت و بدون حضور فیزیکی برای شکات و دستگاههای اجرایی طرف شکایت امکان‌پذیر شد. این اقدام که در راستای تاکیدات ریاست قوه قضاییه و تکریم ارباب رجوع و تسهیل در امور قضایی صورت گرفته، نیاز به مراجعه حضوری در دیوان عدالت اداری و صرف هزینه فرصت و هزینه ایاب و ذهاب را منتفی کرده است. همچنین راه‌اندازی این سامانه در اعمال فاصله اجتماعی که از تدابیر مهار ویروس کروناست نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

شکاتی که مایل به ثبت دادخواست بصورت غیرحضوری هستند، می‌توانند با داشتن کد ثنا که قبلاً از دفاتر خدمات قضائی اخذ کرده‌اند، وارد سامانه شده و پس از احراز هویت الکترونیکی دادخواست بدوی یا تجدیدنظر خود را در سامانه ثبت و هزینه دادرسی را پرداخت کنند.

در این مراسم همچنین دسترسی به نسخه یک "سامانه آراء صحیح" با قرار گرفتن بر بستر وب، در اختیار عموم افراد جامعه قرار گرفت.

هدف از قرار دادن سامانه آراء صحیح بر بستر وب و امکان دسترسی عموم به این سامانه، دسترسی سریع و آسان همگان به آراء و مستندات قانونی است.

در این سامانه موضوعات مختلفِ مورد شکایت بگونه‌ای طبقه بندی شده که با کمترین جستجو، کاربر به موضوع مورد نظر خود دست خواهد یافت. همچنین سامانه رای صحیح دارای قابلیت جستجوی هوشمند می باشد که کلمات مورد نظر کاربر را به صورت طبقه بندی شده نیز پیشنهاد می دهد.

این سامانه شامل طبقه بندی موضوعات مورد شکایت در دیوان، جمع آوری قوانین و مقررات مرتبط با آن و همچنین نمونه آراء صحیح صادره در هر مورد می‌باشد که می‌تواند نقش مهمی در راهنمایی مردم در مورد نحوه طرح شکایت و احقاق حق آنها داشته باشد. در نسخه یک این سامانه که در دسترس عموم قرار گرفته است، حدود ۱۲۰ موضوع بهمراه بیش از ۵۰۰ نمونه رای طبقه بندی شده و در دسترس قرار گرفته است و با برنامه ریزی به‌عمل آمده در نسخه های بعدی موضوعات آن تکمیل و به روز رسانی خواهد شد.


انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

سررسید


 31 خرداد مهلت ارسال ليست حقوق اردیبهشت به سازمان امورمالياتي

._

 

 31 خرداد مهلت ارسال ليست حقوق اردیبهشت به سازمان تامين اجتماعي

._

 

 15 تیر مهلت ارسال صورت معاملات فصل زمستان 98 به سازمان امورمالياتي

._

 

31 مرداد مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد سال 1398 برای اشخاص حقیقی

._

 

 15 شهریور مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده فصل بهار 99 به سازمان امورمالياتي

._

 

 31 شهریورمهلت ارسال اظهارنامه عملکرد سال 1398 برای اشخاص حقوقی و موجرین

._

 

 15 مهر مهلت ارسال صورت معاملات فصل بهار 99به سازمان امورمالياتي

._

 

 30 آذر مهلت ارسال صورتهای مالی حسابرسی شده سال 1398 برای اشخاص حقوقی موضوع ماده 272 ق م م

._

 

 بموجب ماده 137 قانون تجارت : هيات مديره بايد لااقل هر شش ماه يك بار خلاصه صورت دارايي و قروض شركت را تنظيم كرده و به بازرس بدهد.

 

انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

تکالیف مالیاتی مقرر که تمدید و رسماً از ناحیه سازمان امور مالیاتی بخشنامه شد


 قابل توجه عموم مودیان مالیاتی

انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

مشهد مقدس میدان راهنمایی

با ما و اطلاع از قوانین مالیاتی، از جرایم سنگین در امان هستید .

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما